Kā ar rīku palīdzību analizēt NFT un noteikt to nākotni?
Pretēji izplatītajam uzskatam, blokķēdes tehnoloģija nav saistīta tikai ar kriptovalūtām, bet arī ar daudzām citām iespējām; NFT ir viena no tām. Šī augošā nozare strauji kļūst par vienu no lielākajiem tirgiem blokķēdes nozarē. Tā kā NFT tirgus turpina augt, pieaug nepieciešamība pēc NFT rīkiem, jo arvien vairāk investoru cenšas atrast nākamo labāko ne-kriptoaktīvu.
Lai gan NFT priekšrocības ir kļuvušas acīmredzamas pēdējo 2 gadu laikā, daudzi šo tirgu uzskata par burbuli, un ieguldījumi tā telpā var būt biedējoši jaunpienācējiem. Tāpat kā tas, ka vienmēr ir krāpnieki ar ļaunprātīgiem nodomiem (tāpat kā jebkurā citā nozarē). Lieki piebilst, ka, strādājot ar NFT, ir ļoti svarīgi, lai būtu pieejami atbilstoši rīki ieguldījumu lēmumu pieņemšanai. Tāpēc sāksim pētīt NFT analīzes rīkus.
Neatkarīgi no tā, vai NFT jomā esat iesācējs vai jau esat izveidojis savu kolekciju tirgū, NFT analīzes rīki palīdzēs jums novērtēt konkrētu aktīvu pieejamību un retumu, kā arī sniegs detalizētu informāciju, lai vadītu jūsu ieguldījumu stratēģiju. Tieši ar to mēs sāksim šajā rakstā.
Kas ir NFT?
NFT (Non-Fungible Token) ir netirgojams žetons. Tie ir digitālie aktīvi jeb raksturoti kā digitālā sertifikāta veids, kas pārstāv dažādus nemateriālus un materiālus objektus. Tas ietver digitālo mākslu, mūziku, gleznas, virtuālo nekustamo īpašumu, pastkartes, video un citus. Tos nevar reproducēt vai pielīdzināt nevienam aktīvam, kas izskatās līdzīgi, tā iemesla dēļ, ka visi netirgojami token aktīvi ir unikāli paši par sevi.
Tieši NFT unikalitāte rada to deficītu, tādējādi palielinot to vērtību. Iegādājoties NFT, īpašumtiesības tiek nodotas jums, lai gan autors saņem autoratlīdzību ikreiz, kad viņa darbs tiek pārdots. Atšķirībā no parastajām kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin un Ethereum, kas ir aizstājamas un saglabā savu standarta vērtību arī pēc to apmaiņas, NFT nevar tieši apmainīt pret citām. To īpašumtiesības var viegli pārbaudīt, uz visiem laikiem novēršot nepieciešamību pēc trešo personu pārbaudes.
Pirms mēs iedziļināmies NFT analīzes rīkos, īsi apskatīsim NFT vēsturi.
Īsa NFT vēsture
NFT pirmsākumi meklējami pēc krāsainajām monētām, kas 2012.-2013. gadā tika emitētas Bitcoin blokķēdē. Šīs krāsainās monētas attēloja reālus aktīvus - mākslu vai nekustamo īpašumu - un tika izmantotas, lai pierādītu šo aktīvu īpašumtiesības. 2017. gadā amerikāņu studijas Larva Lab Ethereum blokķēdē tika emitētas Crypto Punks monētas, ko emitēja divi cilvēki vārdā Džons Vatkinsons un Mets Hols. Ar to viss neapstājās, tajā pašā gadā cits vārdā nosaukts projekts piesaistīja 12,5 miljonu ASV dolāru investīcijas.
Pēc šiem notikumiem 2021. gadā sākās straujš NFT pieaugums, jo arvien vairāk cilvēku sāka interesēties par digitālo mākslu un ar to saistītajām priekšrocībām. Visdārgākais NFT ir Beeple "Everydays: Pirmās 5000 dienas", kas 2021. gada 11. martā izsolē tika pārdota par vairāk nekā 69 miljoniem ASV dolāru.
NFT tendence ir pavērusi jaunas iespējas autoriem, ļaujot viņiem pārdot savu mākslu visā pasaulē un joprojām saņemt autoratlīdzību par savu darbu. Labs piemērs ir Berlīnes Net Art Gallery, kur pircēji varēja izrādīt savu atzinību, atbalstot mākslinieku un galeriju. NFT naratīvs ļauj cilvēkiem izveidot tirgu gandrīz jebkam, kam ir izsekojami pierādījumi, un to īpašumtiesību vēsture tiek pārbaudīta.
NFT galvenās iezīmes:
Digitālais aktīvs: to pārstāv digitālās kolekcijas, piemēram, gleznas, mākslas darbi, mūzika, nekustamais īpašums, spēles u. c., ar īstu sertifikātu, kas pamatots ar blokķēdes tehnoloģiju, lai pierādītu īpašumtiesības.
Unikalitāte: To nevar viltojumu
Apmaiņa: to var pārdot citiem par maksu, kā samaksu izmantojot kriptovalūtas.
Labākie NFT analīzes rīki, kam jāpievērš uzmanība
Saskaņā ar DappRader analītiķu ziņojumu 2021. gada trešajā ceturksnī NFT tirgū reģistrēts 10,7 miljardu ASV dolāru tirdzniecības apjoms, kas ir 704% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, un Ethereum tīkls veidoja vairāk nekā 77% NFT tirdzniecības apjoma. Izmantojot NFT analīzes rīkus, investori tagad var atpazīt unikālus aktīvus.
Ņemot vērā šobrīd pieejamo NFT rīku skaitu, tos var novērtēt un pārskatīt pirms ieguldījumu lēmuma pieņemšanas. Ar atbilstošu rīku palīdzību jūs varat atrast labus NFT projektus, kas tuvākajā nākotnē būs vērti veselu bagātību.
Ne īpašā secībā esam apkopojuši vairākus NFT rīkus, lai palīdzētu jums meklēt jaunus NFT projektus, kuros ieguldīt. Tiem ir svarīga loma pienācīgas rūpības pārbaudē, jo nepareizi dati var jūs iesaistīt krāpnieciskā projektā. Tie arī palīdzēs jums noteikt retumu NFT, ziņu avotus un tirdzniecības vietas.
Icy.tools
Analītikas rīks icy tools ir gandrīz kā Nansens. Platforma galvenokārt ir paredzēta NFT, un jūs varat iegādāties nedēļas caurlaidi vai NFT ICY dibinātāju klubu (kas īpašniekiem nodrošina mūža piekļuvi un to var pārdot OpenSea). Bezmaksas lietotāji var apskatīt to, ko viņi dara, bet, lai izmantotu visas funkcijas, jums ir vai nu jāpiesakās, vai jāpieder NFT dibinātāju klubam, lai tās izmantotu pilnībā.
ICY NFT Founders Club ir 1700 dalības karšu kolekcija, no kurām 1649 agrīnās piekļuves pircējiem nodrošina piekļuvi uz mūžu, bet 51 ir rezervēta akcijām un dāvinājumiem nākotnē. Tā Discord serveris ir vērtīgs resurss cilvēkiem, kas izmanto icytools, un tiem, kam ir žetons, būs piekļuve dibinātāju kluba kanāliem. Kad pieslēgsieties serverim ar maku, kurā ir jūsu dalības karte, piekļuve tiks piešķirta automātiski. Vēl viena svarīga detaļa ir tā, ka serveris izmanto Collab.land - ērtu žetonu kopienas pārvaldības sistēmu, kas paredzēta ikvienam, kurš var izveidot rīkus savas kopienas pārvaldībai.
Rarity.tools
Rarity Tools ir labi pazīstams NFT rīks, kas paredzēts radītājiem. Rarity.tools platformā tiek izmantota unikāla un vienkāršota metode atsevišķu NFT ranžēšanai, kas ļauj viegli noteikt, cik rets ir konkrētais NFT.
Lai iegūtu NFT kopējo retumu, retuma rādītāji tiek saskaitīti kopā, lai noteiktu, kuram NFT būs visaugstākais reitings. NFT entuziasti var viegli salīdzināt dažādu NFT relatīvo vērtību platformā, tādējādi atvieglojot NFT apmaiņu un tirdzniecību. Daži no labākajiem NFT projektiem retuma rīkiem ir Mars Wars, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, Hashmasks u. c.
Turklāt Rarity.tools var izmantot, lai uzglabātu NFT objektus no vienas kolekcijas, sekotu līdzi jauniem atjauninājumiem un pievienotu platformai jaunas funkcijas. Platformā ir arī funkcionalitāte, kas ļauj šķirot pēc funkciju kategorijas, sniedzot jaunu skatījumu uz lietām. Citas unikālas funkcijas, piemēram, estētika un kvalitātes maisījumi, var palīdzēt padarīt NFT vēl vērtīgāku. Jebkurā gadījumā neinvestējiet NFT tikai unikālo funkciju dēļ.
OpenSea
OpenSea ir lielākais un pazīstamākais NFT tirgus, ko dibinājuši Alex Atallah un Devin Finzer. Tas tiek izmantots NFT, digitālo aktīvu, virtuālo kolekciju u. c. pirkšanai, pārdošanai un tirdzniecībai. Platforma sniedzas tālāk par kolekcionējamo priekšmetu klāstu, kļūstot par digitālo aktīvu, piemēram, spēļu priekšmetu, mūzikas, domēna vārdu u. c., tirdzniecības vietu.
OpenSea ir viegli lietojama saskarne, kas jaunpienācējiem atvieglo navigāciju platformā, NFT izveidi un tirdzniecību. Tā kā šī ir lielākā platforma, ir reģistrēti daudzi krāpnieciski NFT, un platforma cer risināt šo problēmu ar nesen ieviestajiem pasākumiem. Lai gan šie pasākumi var palīdzēt ierobežot krāpnieciskus NFT pirkumus, krāpniecisko produktu upuri joprojām nevarēs atgūt savus līdzekļus, jo tirgus ir decentralizēts. Tāpēc, pirms ieguldīt līdzekļus jebkurā NFT platformā, pārliecinieties, ka esat veikuši pienācīgu pārbaudi.
Opensea ir pieejama mobilajās ierīcēs, lai tai būtu viegli piekļūt, un tajā pieejams arī noderīgs saturs, tostarp padomi, kā izvairīties no krāpšanas un saglabāt drošību decentralizētajā tīklā.
Nansen
Nansen ir lielisks analīzes rīks, ko izmanto, lai analizētu miljardiem ķēdes datu punktu, maku tagu un ar kriptovalūtu saistītu objektu, lai sniegtu visu informāciju, ko jebkurš kriptovalūtu/NFT investors varētu vēlēties. Platformā ir NFT veltīta sadaļa, kas tiek izmantota, lai salīdzinātu aktivitāti, portfeli un stratēģijas.
Nansen izmanto nopietni NFT tirgotāji, un tā piedāvā visplašāko NFT tirgus analīzi, kas vērsta uz atsevišķiem makiem, ar unikālu izpratni par NFT tirgus kustībām. Iesācējiem NFT kolekcionāriem datu apjoms šķitīs pārbagāts, taču pieredzējuši NFT kolekcionāri/tirgotāji atradīs interesantu noderīgas informācijas apjomu, kas būs viņu rīcībā.
CryptoSlam
CryptoSlam platforma ir vēl viens analītisks rīks, kas palīdz tirgotājiem pieņemt lēmumus par to, kurā kolekcijā ieguldīt. Parādot ievērojamus datus par NFT pārdošanu, tostarp pārdošanas apjomu, darījumu skaitu, īpašniekus un gaidāmo NFT atjaunošanu, lietotāji var pieņemt vispiemērotākos lēmumus par ieguldījumiem. Viena no ievērojamākajām platformas funkcijām ir ikdienas NFT kolekcija, kas tiek izsekoti pēc apjoma. Visvairāk pārdotās kolekcijas var apskatīt dažādos laika rāmjos: 24 stundas, 7 dienas, 30 dienas vai visu laiku.
Platforma atvieglo tirgotāju darbu, sniedzot vienotu pārskatu par visiem katras dienas vislabāk pārdotajiem NFT, un tas mainās katru dienu, jo dati tiek apstrādāti no OpenSea un desmitiem citu NFT tirdzniecības platformu. Pārdošanas datu izpēte ir svarīga tirgotājiem, jo īpaši tad, ja viņi plāno noteikt, vai viņi pērk pīķa vai krituma laikā, vai arī vai kolekcijai ir bijusi lejupejoša vai augšupejoša tendence.
Vispārīgi jautājumi, kas jāuzdod pirms ieguldīšanas NFT
Lai gan ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, ieguldot līdzekļus NFT projektā, šie jautājumi var būt lielisks veids, kā palīdzēt noteikt projekta uzticamību.
Cik daudz NFT kolekcionējamo priekšmetu ir pieejami?
Kādā tirgū ir reģistrēts NFT?
Vai viņiem ir Twitter konts, Discord, YouTube vai citas NFT platformas, kur entuziasti pavada savu laiku?
Vai autoram vai māksliniekam ir kopiena, vai tā ir spēcīga un kur viņu var atrast?
Secinājums
Galvenais iemesls, kāpēc izmantot NFT analīzes rīkus, ir palīdzēt ierobežot krāpšanas apjomu lielākajās tirdzniecības platformās. Ieguldījumi NFT var būt laikietilpīgi, nedaudz riskanti un gandrīz neiespējami, ja vien jūs netērējat stundas sociālo mediju platformās un NFT tirdzniecības platformās, apskatot miljonu pieejamo NFT.
Tomēr, izmantojot analīzes rīkus, var veikt precīzu izpēti, ietaupot laiku, pūles un naudu. Turklāt atkarībā no tā, ko vēlaties no NFT, analīzes rīki var palīdzēt jums izvēlēties no dažādām iespējām, noslāpējot visu to troksni un burzmu, ko rada vairums projektu sociālo plašsaziņas līdzekļu platformās, sniedzot tikai faktus un skaitļus, kas palīdz jums orientēties un pieņemt ieguldījumu lēmumus.
Vai esat izmantojis kādu no šiem rīkiem? Vai kādu citu? Rakstiet komentāros.
Коментарі
Дописати коментар